DS1806S-100+
ALIXIN STOCK (HONG KONG) CO., LIMITED
Contact Now
DS1806S-100+
  • 1
Digital Interface : Serial (3-Wire)
Operating Supply Current : 2 mA
Product Category : Digital Potentiometer ICs
Mounting Style : SMD/SMT
Taps per POT : 64
Resistance : 100 kOhms
Wiper Memory : Volatile
Package / Case : SOIC-Wide-20
Maximum Operating Temperature : + 85 C
Packaging : Tube
Series : DS1806S
Operating Supply Voltage : 3 V, 5 V